Magellan eXplorist 710

magellan-explorist-7105493
magellan-explorist-7105821
magellan-explorist-7108459
magellan-explorist-7106065
Description

Mühendislik, Denizcilik, Doğa Sporları vb. aktiviteler ile şehir içi kişisel kullanımlarda El tipi GPS özelliğine ilave olarak ayrıca fotoğraf makinesi, film gösterici, müzik çalar, 3 eksenli elektronik pusula ve barometrik altimetredir. Bu yeni bütünleşik donanımlara ilave olarak Raster (Koordinatlı Resim Harita) veriyi (uydu görüntüsü, taranmış 1/25.000 ölçekli harita) altlık harita olarak yükleyebilmesi, nokta veya diğer kayıtlara sesli notlar, fotoğraf veya video kaydedebilme diğer en büyük yeni özelliklerdir.

 

eXp510 modelden en büyük farklılığı; Barometrik altimetre ile uydu görmeden rakım bilgisi elde etmek ve değişen hava koşullarını izlemek mümkündür. 3 eksenli elektronik pusula ile uydu görülmediğinde bile pusula özelliği çalışır ve en ufak ekran hareketi harita ekranında doğru şekilde yönlendirilir. 2 Gb dahili hafıza 8 GB olarak gelmektedir.

 

El tipi GPS’ teki zengin haritave yenilikçi donanımsal yaklaşımı ile eXplorist 710 yüksek hassasiyetli konum belirleme, kolay harita okuma, doğru navigasyon ve tecrübeli kayıt yeteneği özelliklerini birleştirmiştir. Doğa Sporlarımeraklılarının coğrafi etiketli resimler ve filmlerçekmeleri için entegre 3.2MP otomatik odaklanabilen kamera, mikrofon ve hoparlöre sahiptir. Dayanıklı su geçirmez kasası ile birlikte dış mekan maceralarınızda, size mükemmel bir coğrafi ve multimedya kayıt imkanı sunmaktadır.
 

Yeni eXplorist serisinin SD kartlı ve kameralımodellerinin ilkmodeli olan 710 modeli ile yapılan aktivitelerde kaydettiğiniz verileri PC de ya da Favori sosyal paylaşım ağlarında seyahatlerini paylaşarak yaşa. GPS ile birlikte verilenVantage Point (VP)PC yazılımındaki harita üzerine GPS’ ten bilgisayara doğadaölçülen verileraktarılarak programda arşivle, sil, yeni fotoğraf ekle veya görüntüle. Cihaz ile doğada ölçülen veriler VP programında daha sonra similasyonu yapılarak hız, konum ve tarih bilgileri bir arada tekrar yaşanılır. Alan hesabı yapılarak görüntü veya harita üzerinden çıktısı yazıcıdan alınılır. İnternet bağlantısı var ise anında GPS verisinin altında Digital Globe uydu görüntüsü görülür.

8 Gb dahili hafızasına ilave olarak 4 GB SD karta GPSTURK’ün detaylı Türkiye haritası hediye olarak yüklenmektedir. Emsalsiz olan 3D Topoğrafyaya ilave olarak Karayolları, Köyyolları, Nehirler, Göller ve Şehirlerin cadde sokakları cihazı tercih sebebi kılar. Hediye olarak verilen Detaylı Kara haritasına ilave olarak opsiyonel deniz haritası çok geniş kapsamlıdır ve detaylı deniz derinliklerine sahiptir.
 

Haritalar ya da birçok farklı pusula ekranı kullanılarak ile kolaylıkla yolunuzu bulun. Yol üzerinde noktalar oluşturun, izler kaydedin ve noktadan noktaya rota belirleyin. 10.000 geocache veri GPX dosyasını yükleyin. 30 navigasyonel veri alanından geziniz anında istediğinizi ekrana getirin. Kullanıcı arayüzüne ulaşmak için harita ekranına dokunmanız yeterlidir. Böylece dört köşe menüden Navigational Dashboard, OneTouch favori menüsü, ana menü ve özel içerik menüsüne ulaşılabilir. Ayrıca yan tarafta iki adet özelleştirilebilir sert buton ile kolayca nokta işaretlemek ve kamerayı aktif hale getirmek için kullanılabilir.

 

Hızlı işlemcisi, güvenilir GPS çipseti, yüksek hassasiyetli dahili anteni ve bütünleşik sinyal arttırma özelliği ile en zor şartlarda bile inanılmaz, hızlı ve doğru sonuçlara erişin. Bu özelliklerin bir araya gelmesi ile WGS84 / ITRFXX datumda 2-3 metre hassasiyet elde edilebilir.

 

VantagePoint programında arşivlediğiniz noktalara daha önce çektiğiniz fotoğraf dosyalarınızı ilişkilendirebilirsiniz. Böylece herhangi bir koordinat veya yerde çektiğiniz fotoğrafları tarihleri ile her zaman görebilirsiniz. Hatta bu resim eklenmiş noktaları USB kablonuz ile eXplorist 510/610/710 modellere aktarabilirsiniz. Böylece El Tipi GPS’lerde gelenekselin dışına çıkılıp kısmen multimedya özelliğine sahip olunmuştur. 
 

2 AA alkalin / şarj edilebilir NiMH kalem pil ile en az 15saat kullanıma izin verir. Gücü muhafaza etmeye yardım etmek için cihaz kendini askıya alır fakat veri toplamaya devam eder.Kolay kullanabilir ve özelleştirilebilir, bununla birlikte güneşte okunabilir dokunmatik ekran, 4 köşeli kullanıcı ekranı ve pratik sağlam butonları ile eXplorist 710 en kolay taşınabilir GPS alıcılarından biridir.

 

 

GPS 20 Paralel Kanallı SirfStar III
Ekran / Boyut Dokunmatik, WQVGA (240X400) / 3
İşlemci 400 MHz
İşletim Sistemi WinCE 5,0 Core
Menü Dili Türkçe + 26 Farklı Dil Seçeneği
Nokta Kayıt 2000 adet + 10,000 adet
Rota V200 Bacaklı 500 adet Dosya
İz Kaydı 10,000 nokta x 200 Adet Dosya
Hafıza 8 Gb Dahili Hafıza
SD Kart Desteği 32 Gb kadar destekli
Bağlantı USB 2,0(Harici Disk - NMEA 0183)
Güç Tipi / Ömrü 2 x AA Alkalin Tip Pil – 16 saat
Pusula 3 eksenli Elektronik Pusula
Yükseklik / Basınç Barometrik, GPS, Harita / Barometre
Akselerometre Var
Ağırlık 200 Gram (Batarya Hariç)
Kamera Var ( Video – Fotoğraf ) Noktaya resim ekleme Özelliği
Mikrofon / Hoparlör Var ( Noktaya ses ekleme özelliği )
Koordinat Gösterimi Seçilen 2 Farklı Sistemi Aynı 
 Ekranda Gösterme Özelliği Koordinat Sistemleri Enlem/Boylam, UTM (6°) (3°)
 Harita Datumları  ITRF, WGS84, ED50, User Datum 7 Parametre
 Hassasiyet (SBAS)

 <&a

Copyright © 2017 Nivo Teknik iç ve Dış Ticaret. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect